Drömmer du om en egen plats mitt i naturen?
Nu har du chansen att förvärva en fastighet med en timmerstuga med eftersatt underhåll. Fastigheten är vackert belägen i en skogsglänta i idylliska Vackermon, Enafors. Här omges du av grönskande skog och frisk fjälluft – perfekt för dig som söker lugnet, friheten och närheten till naturen.
Stugan är enkel och har ett stort behov av kärlek och omtanke, vilket ger dig möjligheten att skapa din egen naturnära oas, precis som du vill ha den. Här finns varken el, vatten eller avlopp – något som kan ses som en begränsning, men också som en frihet. Nuvarande ägare har hämtat vatten ur en kallkälla på fastigheten. Ett utedass finns på tomten och fastigheten ligger utanför detaljplanerat område, vilket ger stor flexibilitet för framtida drömmar och projekt.
Bommad väg till området.
Vackermon ligger cirka 1 km från byn Enafors i västra Jämtland – ett paradis för vandrare, fiskare och naturälskare. Enafors är en viktig knutpunkt för fjällvandrare som söker sig mot Storulvån, Sylarna och Jämtlands storslagna fjällvärld. Här bor du med närhet till både äventyr och stillhet – året om.
För filmvisning - vänligen kontakta ansvarig mäklare eller kontoret på 0647 - 505 01 så mailar vi över den.
Här börjar ditt nästa äventyr!