linkedin pixel
Häradsbygden, Gärde, Västannor och Smedby, Leksand

Västannor Djuravägen 88

Villa6 rok110 + 10820 m² tomt

Fakta

  • Pris2 495 000 kr
  • BoendetypVilla
  • Rum6 rok
  • Boyta110
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Biarea10
  • Tomtarea820 m²
  • Pris/m² 22 682 kr/m²
  • Byggnadsår1923
  • Dagar på Boneomaj 2025

Beskrivning

Här förbereder vi försäljning av Djuravägen 88.
(Mer information och bilder kommer inom kort.)

Välkommen till Västannor Djuravägen 88, en idyllisk gård belägen i den natursköna byn Västannor strax utanför Leksand. Denna friliggande villa erbjuder 110 kvadratmeter boyta fördelat på fem rum och kök, perfekt för dig som söker ett hem nära naturen. Med utsikt över Västannorstjärn och närhet till vatten upplever du en harmonisk miljö.

Fastigheten är utrustad med kakelugn, vilket ger extra komfort under årets kalla månader. Fiber är indraget vilket garanterar snabb internetuppkoppling, och för den miljömedvetne finns en elbilsladdare installerad.

Den härliga tomten på 820 kvadratmeter är prydd med buskar, träd och vackra rabatter. En stenlagd uteplats framför huset erbjuder många soltimmar, medan det inglasade uterummet på baksidan ger möjlighet till avkoppling året runt. Vid garageväggen finns ett växthus som inbjuder till odling.

Ytterligare byggnader inkluderar ett garage med gästrum och ett fint hönshus med förråd. Fastigheten har genomgått renoveringar såsom uppdaterade ytskikt och nytt staket de senaste åren.

Mer information och bilder kommer inom kort.

Välkommen att höra av dig!

Visningar

Mäklare

Martin Qvarfordt
Ansvarig mäklare
Martin Qvarfordt
LF Fastighetsförmedling Leksand
Leksandsvägen 2, Leksand
Agency
Agency
banner

Planritning

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Västannor Djuravägen 88
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 111 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...