Äntligen till salu! Ett av Malmvägens populära radhus med eftertraktad planlösning – fyra rymliga sovrum samlade på övre planet. Friköpt och välskött bostad i två plan om 142 kvm, med solig trädgård i fritt sydvästläge och med gräsmatta – perfekt för härliga grillkvällar och lek. Från övre plan nås även en balkong med soliga lägen. I samfälligheten ingår dessutom en garageplats som gör vardagen extra bekväm.
Invändigt erbjuder huset en välkomnande hall, rymligt kök med full maskinell utrustning, praktisk tvättstuga, flera förvaringsutrymmen samt ett ljust vardagsrum med utgång till altan. Övre planet rymmer samtliga sovrum, badrum och klädkammare samt hall med takkupol som ger ett fint naturligt ljus.
Läget är svårslaget. Här bor du i ett lugnt och barnvänligt område med gångavstånd till Fruängens tunnelbana och centrum, där du hittar butiker, caféer, restauranger, apotek och service. Föredrar du buss tar den dig dit på bara några minuter. Med smidig anslutning till E4/E20 är även bilpendlingen enkel.
Närheten till Segeltorps centrum, Kungens Kurva och Heron City ger gott om shopping, bio och restauranger. För den som uppskattar friluftsliv finns Långsjön och Gömmarens naturreservat med badplatser, löparspår och skridskoåkning vintertid. Området har ett levande föreningsliv samt gott om skolor och förskolor – perfekt för barnfamiljer.
Här får du den perfekta kombinationen av stadens bekvämligheter och naturens lugn – allt inom räckhåll!