linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Budgivning pågår
Visa bud
Jakobsberg, Järfälla

Engelbrektsvägen 16A

Lägenhet3 rok79,50

Fakta om bostaden

  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum3 rok
  • Boyta79,50
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Byggnadsår1964
  • HissJa
  • Avgift till föreningen4 544 kr/mån

Beskrivning

Välkommen till Engelbrektsvägen 18B - Rymlig trea på eftertraktad adress i Jakobsberg!
Nu finns möjligheten att förvärva denna välplanerade och rymliga trea om 79,5 kvm, belägen på andra våningen i en stabil och populär förening.
Lägenheten erbjuder en genomtänkt planlösning med gott om utrymme för både umgänge och vardagsliv. De generösa förvaringsmöjligheterna gör det enkelt att hålla ordning, och de stora rummen bidrar till en härligt luftig känsla. Här finns potential att skapa ett riktigt drömhem, där varje detalj kan anpassas efter dina behov.

Här bor du i den populära Brf Allmogen, med ett lugnt läge men samtidigt bara några minuters promenad till Jakobsbergs Centrum, där du har tillgång till ett brett utbud av butiker, service och bra kommunikationer. Flera busslinjer och pendeltåg tar dig snabbt och enkelt till Stockholm City på ca 20 minuter. Dessutom når du IKEA och Barkarby Outlet på bara några minuter med buss.
Inom gång- och cykelavstånd finns vackra naturområden som Järvafältet och Görväln, som också har en mysig badplats. Här har du även nära till simhall, tennis- och ishall, skidbacke, golfbana och motionsspår. Välkommen på visning!
Välkommen att upptäcka denna pärla på plats!
Budgivning pågår
Visa bud
Lägenhet3 rok79,50

Mäklare

Mäklare

AwardBadge
Årets Nykomling 2025
Vinnare av Boneo Awards
banner

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Engelbrektsvägen 16A
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 645 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...