Välkommen till denna välplanerade bostad med modern standard och en fantastisk balkong i västerläge med utsikt över både Lidingö och City. Här bor du med en genomtänkt planlösning, fina materialval och tillgång till en förening med många bekvämligheter som förgyller vardagen.
Bostaden har ett genomgående parkettgolv och ljusa målade väggar som skapar en harmonisk känsla.
Det helkaklade badrummet är utrustat med kombinerad tvättmaskin/torktumlare från LG, handfat med kommod, spegel, vägghängd WC från Ifö samt ett badkar – perfekt för avkoppling efter en lång dag.
Köket är ljust och funktionellt med gott om förvaring och ett stort fönster som släpper in rikligt med dagsljus. Här finns spis och ugn från Electrolux, inbyggd fläkt, dubbel diskho, diskmaskin från Siemens samt kyl/frys från Electrolux.
Vardagsrummet har en öppen planlösning som skapar härlig rymd och gör det enkelt att umgås med familj och vänner. De stora fönstren ger ett fantastiskt ljusinsläpp. Från vardagsrummet nås även bostadens höjdpunkt – den generösa balkongen i västerläge med trätrall, eluttag och sol från eftermiddag till kväll. Här kan du njuta av både utsikt och kvällssol med plats för både matgrupp och loungemöbler.
Bostadsrättsföreningen Hamnen är välskött och består av två byggnader med totalt 104 lägenheter. Här finns samlingslokal, relaxrum, gästrum (300 kr/natt), tvättstuga och uteplats med grill. Garage, parkeringsplatser och MC-platser finns att hyra, och det är oftast möjligt att ordna en plats i samband med inflyttning.
Höjdpunkter
Solig balkong i västerläge med utsikt mot Lidingö och City
Helkaklat badrum med badkar och kombinerad tvätt/tork
Stilrent kök med vitvaror från Electrolux och Siemens
Öppen planlösning med fantastiskt ljusinsläpp
Välskött förening med relaxrum, gästrum, samlingslokal och grillplats
Garage, parkeringsplatser och laddplats för elbil finns att hyra