Välkommen till HSB föreningen Brf Tackan som är en välskött förening med flera stora renoveringar genomförda som bland annat relining och balkonger. Nu ska denna påkostade tvårummare om 57 välplanerade kvadratmeter finna en ny ägare!
Lägenheten består av en hall med klinkersgolv, ett kök med golv av ekparkett och full utrustning, ett sovrum med plats för dubbelsäng och som även innehåller inbyggd förvaring, ett helkaklat badrum med utrustning av bland annat dusch och elektrisk golvvärme samt ett vardagsrum med plats för både mat- och soffgrupp. Från vardagsrummet nås den ovanligt stora och inglasade balkongen i söderläge. Tidigare nämndes att lägenheten är påkostad - exempel på detta är inbyggda högtalare i taket, infällda spotlights i hela lägenheten och ett kök med både franskt kakel som stänkskydd och en gjuten bänkskiva.
På Gethornskroken 2A bor du på en lugn del av gatan som ändå har nära stan och allt som denna har att erbjuda med bland annat en stor tågcentral och flera matbutiker. Önskar man en gång- eller löprunda så är man snabbt i naturen och vid elljusslingor.
Välkommen att boka din plats på visning!