Välkommen till mysiga Åskärrsvägen en kort promenad från Stråvallas berömda havsbad med några exempel som kiosk, volleybollnät, brygga, flotte, bastu, SUP och kajak för uthyrning samt småbåtshamn.
Här erbjuds möjligheten att förvärva ett fint parhus i lugnt läge långt in på återvändsgata och stor altan i härligt söderläge samt en generös trädgårdstäppa.
Med stora flödande sociala ytor erbjuds fina möjligheter för såväl lugna kvällar tillsammans med familjen som stora bjudningar för släkt och vänner.
Husen som byggdes 2015 håller hög standard med såväl ytskikt som installationer med vattenburen golvvärme i hela huset som ett exempel. Vidare har du tre sovrum där det största är beläget i en ände av huset och de två andra i andra änden för maximal nattro.
Här har du också två fullt utrustade badrum och ett lyxigt kök från Marbodal med matplats och generösa arbetsytor. Från det väl tilltagna vardagsrummet har du utgång till en stor altan i söderläge och en härlig trädgårdstäppa för lekande barn.
För pendlaren är det ett idealiskt läge med närhet till stationen i Åsa och och den blivande tågstationen Väröbacka samt påfart till motorväg för den bilburne. På uppfarten ryms två bilar och i närheten finns också en stor gästparkering.
Stråvalla fritidsförening är en aktiv förening som bland annat ordnar gratis yogapass och i området finns lekplats, fotbollsplan, boulebana, bastu och tennisbana. Förskola finns på promenadavstånd inom området.
I närbelägna Frillesås finns Coop, Lantmännen, bensinstation, gym och vårdcentral.
Detta fina hus kommer snart ut till försäljning. Välkommen med intresseanmälan redan nu!