Bostaden ligger högst upp i våningsplan och är optimalt disponerad med genomgående planlösning. Det praktiska och fullutrustade köket ligger i en halvöppen planlösning intill vardagsrummet. Badrummet är stort och väldigt funktionellt. Fantastisk förening med låg avgift.
Och så läget! Lägenheten är belägen i ett lugnt och fint område med mycket grönska precis utanför dörren. Högdalens centrum ligger endast ett stenkast bort. Mycket bra kommunikationer med bussar till flera knutpunkter, bland annat Gullmarsplan och Liljeholmen. Älvsjö station nås på cirka 10 minuter med cykel. Föreningen är mycket välskött med låg belåning.
Här trivs man och det är bara att flytta in!
Varmt välkommen till Harpsundsvägen 84B, våning 4 av 4!
- Mycket bra och stabil förening i området med toppbetyg (A).
- Högst upp, våning 4 av 4.
- Låg avgift.
- Källarförråd
- Genomgående parkettgolv
- Stor balkong
- Stort badrum
- Lätt möblerade rum.
- Optimal planlösning.
- Rikligt ljusinsläpp från två väderstreck.
- Bra plats för förvaring.
- Vacker innergård med lekplats för barn och grillplats att nyttja.
- Föreningen disponerar även 61 st garageplatser varav 7 st är handikappanpassade, laddplatser finns.
- Gemensamma utrymmen: Två sopnedkast längs med Harpsundsvägen, två cykelrum i garaget och ett barnvagnsförråd som finns i varje port. Odlingslådor finns att nyttja på gården.
- Fantastiska naturnära promenadstråk med massor med lekparker och barnens djur på 4-H gården i Bandängen, bara en bit ner för centrum, här hittar du också utegym.
- Rikligt utbud med service och kommunikationer.
För mer information, kontakta ansvarig mäklare Ilker Cengiz, 0733-13 13 31!