Välkommen till ett genomtänkt och löpande uppdaterat bostadsrättsradhus om 106 kvm – ett hem som utmärker sig genom sin unika planlösning, sitt påkostade kök och sin öppna, ljusa atmosfär. Här erbjuds möjligheten till 5 rum och kök med 3–4 sovrum, två badrum och en disposition som skiljer sig från standardutförandet i föreningen.
Det som verkligen gör detta radhus speciellt är den omarbetade planlösningen. Här har man tänkt om från grunden och skapat en mer öppen och social nedervåning än ursprungsutförandet. Väggar har anpassats för att maximera ljusinsläpp och rymd, vilket ger ett naturligt flöde mellan kök och vardagsrum. Resultatet är en luftig och modern helhet med generösa sällskapsytor – perfekt för såväl familjeliv som sociala tillställningar.
Köket är ett av hemmets starkaste attribut. Det är utrustat med en exklusiv fläkt från Gaggenau och specialbyggda köksluckor som ger ett skräddarsytt och stilrent intryck. Här kombineras design och funktion på ett sätt som tilltalar den kvalitetsmedvetna köparen. Köket har dessutom uppdaterats löpande med ny diskmaskin och ugn (2021) samt ny spishäll (2023).
Vardagsrummet präglas av ljus och rymd och här finns även en kamin som skapar en varm och inbjudande atmosfär under årets kallare månader – en självklar samlingspunkt som höjer både trivsel och karaktär.
Entréplanet rymmer även ett badrum med badkar, wc, kommod och golvvärme (el). Badrummet är nymålat, vilket ger ett fräscht och väl omhändertaget intryck. På övre plan finns tre sovrum med goda möbleringsmöjligheter, varav två vetter mot gräsytan på baksidan och ett mot framsidan. Här finns också ytterligare ett helkaklat badrum med dusch, wc, tvättställ och golvvärme (el).
Altanen har uppdaterats med nya plank 2024 och nya markiser installerades 2025. Här finns även ett praktiskt förråd om cirka 2 kvm. Det direkta läget mot gräsyta och lekplats skapar en öppen och trivsam utemiljö med fin kontakt mot det omgivande grönområdet.
Här bor du i Edsberg/Landsnora i Sollentuna – ett etablerat och familjevänligt område med närhet till skolor som Gärdesskolan och Rudbecks gymnasium samt grönområden kring Edsbergsparken och Rösjön. Service finns i Edsbergs centrum och via Sollentuna station når du Stockholm smidigt med pendeltåg.
Ett hem för dig som söker något utöver det vanliga i föreningen – med genomtänkt planlösning, kvalitativa materialval och en varm, inbjudande känsla.