linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Garsås, Mora

Melkers väg 5

Villa4 rok90 + 48896 m² tomt

Fakta om bostaden

  • Pris1 495 000 kr
  • BoendetypVilla
  • Antal rum4 rok
  • Boyta90
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Biarea48
  • Tomtarea896 m²
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 16 611 kr/m²
  • Byggnadsår1950

Beskrivning

Fritidshus/villa

KOMMANDE! Snart till salu!
Välkommen till ett smakfullt renoverat och lättskött 1-planshus med 4 rum och kök – ett hem som passar lika bra som permanentboende som ett bekvämt fritidsboende.

Här möts du av en trivsam och genomtänkt bostad som renoverats löpande sedan 2009. Exteriört har huset uppdaterats med nytt yttertak, isolerglasfönster och tilläggsisolerad fasad – åtgärder som ger både energieffektivitet och trygghet för många år framöver. Invändigt väntar en fräsch interiör med ett stilrent kök från Marbodal, renoverat badrum och tvättrum samt en värmande eldstad som skapar både komfort och mysfaktor under årets svalare månader.

Det inglasade uterummet blir en naturlig förlängning av bostaden – en härlig plats att njuta av från tidig vår till sen höst.

På tomten finns en lättskött trädgård med stenlagd infart samt vidbyggt garage. Här bor du bekvämt med minimalt underhåll och mer tid över till det som verkligen betyder något.

Fastigheten är belägen i charmiga Garsås, naturskönt placerat mellan Mora och Rättvik med goda bussförbindelser. I byn finns en mysig bad- och båtplats vid vackra Siljan – perfekt för sommarens bad och båtliv.

Ett inflyttningsklart och välskött hem i en lugn och trivsam miljö – visas i maj, välkommen med din intresseanmälan!
På G!
Först på Boneo
Villa4 rok90 + 48896 m² tomt

Mäklare

banner

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Melkers väg 5
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 119 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...