Nu ges ett fantastiskt tillfälle för er som söker en välplanerad tvåa med stor inglasad balkong och möjlighet att skapa ert eget drömboende. Här bor ni bekvämt och med stor potential att sätta er egen prägel på bostaden.
Ta hissen upp till 5e våningen där du välkomnas av en välplanerad bostad om ca 67 kvm med fin utsikt. Här bor ni i en lägenhet med smart planlösning mellan kök och vardagsrum samt välplanerade kvadratmetrar. Bostaden erbjuder goda möjligheter för den som vill renovera och skapa ett hem helt efter egen smak.
Köket har plats för ett större köksmöblemang och de öppna ytorna skapar goda förutsättningar för sociala tillställningar och trevliga middagar. Lägenheten rymmer även ett generöst vardagsrum med utgång till den inglasade balkongen med fantastisk utsikt. Det finns ett rymligt sovrum med bra förvaringsmöjligheter samt ett funktionellt badrum.
Till lägenheten hör ett förråd och föreningen erbjuder goda parkeringsmöjligheter i garage och parkeringsplatser (separat kö), övernattningsrum samt bra föreningslokaler. Välkomna till HSB Brf Runan – en populär förening med bra läge!
På Ättekulla finns bra närservice i form av bland annat förskola, skola och en uppskattad pizzeria, men även närhet till livsmedelsbutik, bensinstation och snabbrestauranger. På bara några minuter med bil nås Helsingborgs centrum och kollektivtrafik finns i närheten. Området är lugnt och barnvänligt med flera trevliga uteplatser där man kan koppla av och njuta av den rofyllda naturen. Här finns även grillplatser. För den som pendlar är läget mycket bra då E6:an nås på bara ett par minuter.