En välvårdad stuga som snart är till salu – är du intresserad och vill veta mer, kontakta mäklaren.
På Gång G11 ligger denna charmiga gula stuga som är mycket välskött, både invändigt och utvändigt. Bostaden omfattar knappt 40 kvm och kompletteras av ett förråd om cirka 12 kvm. Läget är perfekt, med en liten veranda precis utanför entrén – en härlig plats för morgonkaffet.
När du kliver in möts du av en hall med plats för avhängning. Rakt fram finns ett rymligt badrum med dusch. Köket är generöst tilltaget och har fönster i västerläge som ger ett fint ljusinsläpp. Här finns gott om förvaring i vinkel samt bra bänkyta. Den fristående spisen är hela 80 cm bred med stor häll, vilket passar utmärkt för dig som uppskattar matlagning. I köket ryms även matplats och exempelvis extra förvaring eller en mindre tv-hörna.
I anslutning till köket ligger ett större rum som sträcker sig längs hela stugans längd. Rummet har två fönster och kan användas som sovrum med plats för både sängar och garderober, alternativt möbleras som ett trivsamt vardagsrum.
På husets gavel finns en stenlagd uteplats med plank runtom som skapar en privat och skyddad miljö. Den välskötta tomten är rik på blommor och växter, och mot väster finns ett större plank där förrådet är placerat. Kopparhögarnas koloniområde, som funnits sedan 1962, ligger i norra Landskrona med närhet till Karlslund – lantligt beläget men med smidig tillgång till stadens utbud, bad, strand och affärer.
Observera att du behöver vara folkbokförd i Landskrona kommun för att kunna arrendera eller köpa kolonin.
Söker du en inflyttningsklar och charmig koloni i mycket gott skick, har du hittat rätt. Inventarier ingår med undantag för några personliga tillhörigheter.
Välkommen till ditt nya sommarhem.