linkedin pixel
Fullskärm
Fullskärm
externalLinkIconAlla bilder
Lägenhet1 rok38

Fakta om bostaden

  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum1 rok
  • Boyta38
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Byggnadsår1973
  • Dagar på Boneo1 dag
  • Våning 5 av 6
  • HissJa

Beskrivning

På uppdrag av Brf Fältöversten förmedlas nu en ljus och välplanerad 1:a högt upp i huset, på våning 5 av 6, med fönster i två väderstreck och en härlig utsikt över Karlaplan och Erik Dahlbergsallén. Här erbjuds en rymlig hall med god förvaring, ett stort och lättmöblerat allrum med plats för både sällskapsdel och sovdel samt ett ljust kök och badrum med badkar. Från allrummet nås den soliga balkongen i sydvästläge, där du njuter av utsikten mot Karlaplans fontänen och östermalms vackra sekelskiftesfasader.
Här finns en fantastisk möjlighet att skapa ett personligt drömhem – med stor potential att renovera och forma bostaden helt efter egen stil och smak.
Brf Fältöversten är en välskött och skuldfri förening med stabil ekonomi, vilket ger ett tryggt och attraktivt boende. Läget är svårslaget med direkt närhet till Karlaplan, Gärdet och Tessinparken samt ett brett utbud av service, butiker och restauranger i Fältöversten. Utmärkta kommunikationer med tunnelbana och bussar precis runt hörnet.

Visningar

Östermalm - Fältöversten, Stockholm

Karlaplan 15B 5tr

Lägenhet1 rok38

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Karlaplan 15B 5tr
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 396 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...
Östermalm - Fältöversten, Stockholm

Karlaplan 15B 5tr

Lägenhet1 rok38

Mäklare