Unik fastighet i idylliska Bondstorp. Sjötomt, ostört läge och fantastisk natur runt hörnet. Perfekt för den som vill njuta av lugnet och vattennära livsstil.
Välkommen till Skäkteviken 8 – en unik chans att förvärva en charmig och rymlig fastighet om 130 kvm i ett av Bondstorps mest attraktiva lägen. Här möts du av en idyllisk miljö med ostörd sjötomt som bjuder in till en lugn och fridfull livstil. Här kommer du garanterat få magiska dagar och kvällar vid vattnet.
Inbäddad i en liten vik, finner ni denna oslagbara plats där man får en känsla av att äga en egen liten privat oas. Granne med naturen och vattnet gör detta till en sällan skådad möjlighet
Fastigheten är välplanerad och med enkelhet kan du anpassa fastigheten till den stora familjen om så önskas. Här kan du med enkelhet göra om del av entré alternativt vardagsrum till ytterligare ett sovrum.
Många detaljer i huset är anpassad för att maximera komfort och trivsel. Såsom de stora skjut partierna mot uteplatsen och sjön, två stora kaminer, samt ett trädäck som stilfullt omfamnar huset på baksidan.
Fastigheten omgärdas av en lika pedantiskt välskött tomt, med både stenpartier och odlingar.
Det här är inte bara ett hem – det är en livsstil.
Här kan du njuta av fiske, båtliv, och långa promenader i skog och mark, Perfekt för både familj och par som söker ro och tid tillsammans utan störningar.
På ca 30 minuter bilfärd når man Isaberg med dess olika aktiviteter både sommar och vintertid, vilda Västernparken High Chaparall och nationalparken Store Mosse.
Avståndet till centralorten Vaggeryd är 17 kilometer och till Jönköping är det cirka 26 kilometer. Förskola finns i Bondstorp.
Missa inte möjligheten att förvärva denna pärla i Bondstorp! Kontakta oss redan idag för att boka en visning!