Drömmer du om ett fritidsboende med svårslagen sjöutsikt och naturen precis utanför dörren. Nu finns chansen att förvärva detta trivsamma fritidshus i ett attraktivt och rofyllt läge direkt intill sjön.
Här möts du av en magisk vy över vattnet och en generös sandstrand som bjuder in till lata sommardagar, bad och avkoppling. Södra Gusjön som binds samman av Nissan ger dessutom fina möjligheter till kanotpaddling och naturnära upplevelser.
Huset är beläget i en välskött stugförening (ekonomisk förening) med totalt 30 fritidshus, vilket skapar en trygg och gemytlig miljö.
Bostaden erbjuder ett ljust allrum, praktiskt arbetskök, två sovrum samt wc och duschrum utrustat med tvättmaskin – allt du behöver för ett bekvämt fritidsliv. Den inglasade altanen förlänger säsongen och blir snabbt en favoritplats, oavsett väder.
Utomhus väntar en stor träaltan i bästa söderläge med utsikt över sjön – perfekt för soliga dagar, grillkvällar och umgänge med familj och vänner.
Läget är optimalt med endast cirka 10 minuters bilresa till närmaste samhälle samt till Isabergsområdet, som erbjuder aktiviteter året runt såsom skidåkning, cykling och äventyr.
Detta är ett boende för dig som söker lugn, natur och livskvalitet!