Välkommen till Gumuddsvägen och denna mysiga fastighet med underbart läge! Huvudbyggnaden är mycket trivsam och präglas av en äldre, välbevarad karaktär i kombination med modern standard. Ljusa trägolv löper genom bostaden och skapar en luftig och inbjudande atmosfär. Stora, spröjsade fönster ger ett fint ljusinsläpp och kakelugnen ger ett fint bidrag till vardagsrummet med såväl värme som tidlös elegans. Även det nyrenoverade köket passar bra in med omsorgsfullt utvalda material- och färgval. Badrummet är helkaklat och utrustat med både tvättmaskin och torktumlare. I det övre planet finns två mysiga sovrum, allrum och wc. Här finns allt du behöver oavsett om du planerar att bo permanent eller om du söker en mycket bekväm fritidsbostad.
På tomten finns utöver huvudbyggnaden även ett mysigt uthus som kan användas som ateljé, festlokal eller gästhus. Potentialen är stor. Det finns även en gullig gäststuga som likt de andra byggnaderna på tomten har röd träpanel och vita knutar. I anslutning till parkeringen finns carport med förråd samt ytterligare en bod intill denna. Huvudbyggnaden, uthuset och gäststugan är i gott skick och det är bara att flytta in!
Det tar endast någon minut att promenera ned till bryggan där man genom servitut har tillgång till badplats. Här ges även i mån av plats möjlighet att ha en mindre båt för fastighetens ägare. Önskar man ha större båt eller mer välordnat båtplats ligger Rangsta båtklubb inte långt borta.
Varmt välkommen med din intresseanmälan redan idag!