linkedin pixel
Fullskärm
Fullskärm
Lägenhet2 rok48,50

Fakta om bostaden

  • Pris1 995 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta48,50
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 41 134 kr/m²
  • Byggnadsår1993
  • Dagar på Boneo1 dag
  • Våning 4 av 7
  • HissJa
  • Avgift till föreningen4 253 kr/mån

Beskrivning

Välkomna till populära Lejonstensgatan där hissen smidigt tar er upp till våning 4. Här väntar en optimalt planerad tvåa om 48,5 kvadratmeter där varje yta nyttjas på ett genomtänkt sätt.

Bostaden erbjuder allt som efterfrågas i en välplanerad tvårummare, med sociala ytor, bra förvaring och ett fint ljusinsläpp. Den generösa uteplatsen blir bostadens naturliga förlängning och ligger omgiven av lummig grönska som skapar en rofylld och trivsam känsla.

Köket är praktiskt utformat med gott om förvaring och en naturlig plats för matbord intill fönstret. Badrummet har neutrala ytskikt och en tidlös utformning.

Här bor ni i en omtyckt och välskött HSB-förening med närhet till både fina strövområden, sjöar och goda kommunikationer, samtidigt som stadens service finns inom bekvämt avstånd.

Visningar

Mölndal - Lejonslätt, Mölndal

Lejonstensgatan 1

Lägenhet2 rok48,50

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Lejonstensgatan 1
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 927 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...
Mölndal - Lejonslätt, Mölndal

Lejonstensgatan 1

Lägenhet2 rok48,50

Mäklare