linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm

Vi har flest På G-bostäder

Hitta dem här, först

Tillbaka till sökresultatet
På G!
Lägenhet2 rok60

Fakta om bostaden

  • Pris2 195 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta60
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 36 583 kr/m²
  • Byggnadsår1952
  • Våning 4 av 7
  • HissJa
  • Avgift till föreningen4 226 kr/mån

Beskrivning

Det är med stor glädje vi på Notar nu presenterar denna spatiösa tvårummare där det bara är att flytta in och känna sig som hemma. Med hiss tar du dig smidigt upp till fjärde våningen där redan första steget in i hallen avslöjar ett hem med stil och känsla.

Bostaden disponeras på bästa sätt med ett underbart vardagsrum som fullkomligt badar i solljus. Här finns gott om plats för både soffa, matgrupp och tv-möbel. Det är även från vardagsrummet som den härliga balkongen nås där många sköna sommardagar kan spenderas. Balkongen ger plats åt utemöbler/caféset och plantering för den med gröna fingrar.

Vidare erbjuds ett sobert och tilltaget kök med gott om plats för en stor matgrupp och allt vad som kan önskas i de många över och underskåpen. Köket går smakfullt i vitt och är komplett utrustat med diskmaskin, kyl, frys, spis, ugn, micro och fläkt. Sovrummet är rofyllt beläget och målat i en alldeles ljuvlig grå kulör som bryter av fint mot den vita garderoben med sina dekorativa dörrar. Här finns gott om plats för dubbelsängen, sängbord och ytterligare förvaring.

Hallen är ljus och försedd med en stor skjutdörrsgarderob med gott om utrymme för diverse kläder och skor. I anslutning till hallen har vi det helkaklade badrummet i smakfullt utförande med tidlöst vita och grå plattor. Försett med badkar, duschmunstycke, handfat, kommod, spegelskåp, och toalett. Ett inbjudande och komplett boende i sin helhet som måste upplevas.

I denna omtyckta förening bor du bekvämt i vackra omgivningar och kan njuta av föreningens många faciliteter så som bastu, övernattningsrum för gäster, grillplatser, lekplatser och garage(kösystem tillämpas).

I området finns flera konditorier att köpa frukostfrallorna hos, blomsterbutiker, omtyckta resturang Genuin och diverse andra småbutiker. En kort promenad och vi är nere vid havet och den härliga Ribersborgsstranden. Inte långt bort ligger ICA Malmborgs och ett par kvarter bort finner vi dessutom Regementsgatan och Kronprinsen med sitt stora utbud Vi har även närhet till Malmös puls och goda kommunikationer finns alldeles intill.

Varmt välkommen på förhandsvisning!

Visningar

På G!
Erikslust, Malmö

Köpenhamnsvägen 48A

Lägenhet2 rok60

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Köpenhamnsvägen 48A
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 5 091 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Erikslust, Malmö

Köpenhamnsvägen 48A

Lägenhet2 rok60

Mäklare