linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Villa7 rok156 + 321 264 m² tomt

Fakta om bostaden

  • Pris7 995 000 kr
  • BoendetypVilla
  • Antal rum7 rok
  • Boyta156
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Biarea32
  • Tomtarea1 264 m²
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 51 250 kr/m²
  • Byggnadsår1946

Beskrivning

Mitt i Segeltorps villahjärta finner vi denna dolda pärla – en plats där vardagen får stå tillbaka och känslan av lugn tar över.
Redan när du kliver in på tomten möts du av en nästan magisk atmosfär; en grönskande, insynsskyddad oas med doftande magnolia, plana gräsytor och en högt placerad terrass där du kan njuta av solens strålar från morgon till kväll.

Huset bjuder på en spännande kombination av karaktär och modern funktionalitet.
Via den pampiga stentrappan välkomnas du in i kapprummet, där ett elegant marmorgolv sätter tonen för resten av bostaden.
Härifrån leds du vidare till ett ljust och inbjudande vardagsrum med utgång till balkong – en perfekt plats för både avkoppling och umgänge.
Allrummet, som idag används som matrum, kan enkelt anpassas till ett extra sovrum för den som önskar.
Köket är stilrent utformat i vinkel med en praktisk köksö som naturligt binder samman matplatsen – en social yta där familj och vänner gärna samlas.
På detta plan finns även två sovrum, varav ett större, samt ett helkaklat badrum med klinkergolv och behaglig golvvärme.

Det nedre planet erbjuder generösa ytor och stor flexibilitet – perfekt för äldre barn, uthyrning eller generationsboende tack vare separat ingång.
Här finns två rymliga sovrum, ett luftigt allrum, en möblerbar hall samt ett praktiskt pannrum med garderober och intilliggande tvättrum.
Vidare finns duschrum samt ett extra rum som med fördel kan användas som kontor, gästrum eller walk-in closet.

Insynsskyddad och charmig tomt om 1264 kvm med grusad uppfart, stenplattor vid entrén, gräsmatta, planteringsmöjligheter – och pricken över i:et – berget som sätter extra karaktär på tomten.
Här finns även förråd och carport med elbilsladdare.
Vid carporten finns det ytterligare plats för bilar.

Här bor du med ett lugnt och familjevänligt läge, med gångavstånd till förskolor och skolor samt smidig cykelväg till tunnelbanan i Fruängen.
En bostad som måste upplevas på plats.
På G!
Först på Boneo
Segeltorp, Huddinge

Kilvägen 5B

Villa7 rok156 + 321 264 m² tomt

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Kilvägen 5B
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 246 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Segeltorp, Huddinge

Kilvägen 5B

Villa7 rok156 + 321 264 m² tomt

Mäklare