Här möts du av ett hem med en varm och inbjudande känsla där planlösningen verkligen gör sitt.
Bostaden är idag en rymlig 3:a om 85 kvm, men var från början en 4:a och kan för den som önskar återställas. Nuvarande lösning har istället gett plats åt ett större vardagsrum – en härlig yta att umgås på och för lite extra rymd att njuta av i vardagen.
Köket är ljust och trivsamt utformat och planlösningen skapar ett fint flöde genom bostaden. Här tar du dig vidare till vardagsrummet både från köket och hallen, något som ger en öppen och social känsla och gör att hemmet känns sammanhängande.
Bostaden rymmer två generösa sovrum och från det ena kliver du direkt ut till den inglasade balkongen som vetter mot en mer privat del.
Här finns en lugn och ombonad känsla med grönska utanför och dessutom planterade bärbuskar – en liten detalj som sätter extra karaktär och gör uteplatsen ännu mer trivsam.
Badrummet ligger praktiskt placerat i anslutning till hallen och går i behagliga färgval. Här finns även tvättmaskin och torktumlare som underlättar vardagen.
Precis utanför lägenheten finns dessutom ett stort förråd – lättillgängligt och bekvämt att ha nära till hands.
Det här är ett hem som är lätt att trivas i. Markplansläget, den inglasade balkongen och den öppna känslan mellan rummen skapar tillsammans ett boende med både funktion och en hemtrevlig känsla.
Varmt välkommen att ta kontakt med ansvarig mäklare för mer information!