Välkommen till denna populära 2:a om generösa 66 m². Attraktivt markplan som kombinerar komfort, rymd och radhuskänsla på bästa sätt! Här njuter du av ett stort inglasat uterum samt två härliga uteplatser på både fram- och baksida, vilket gör det enkelt att välja mellan sol och skugga hela dagen. Bostaden erbjuder ett ljust modernt kök, ett rymligt vardagsrum med plats för både umgänge och avkoppling, ett stort sovrum samt badrum med egen tvättavdelning. Den välkomnande, möblerbara hallen, generösa förvaringsmöjligheter i flera garderober samt stort externt förråd gör vardagen extra bekväm.
Här bor du med tryggheten från en stabil bostadsrättsförening samtidigt som du får känslan av ett eget radhus med privat ingång under tak och två stora inhägnade uteplatser och inglasat uterummet.
HSB BRF Peppared är en mycket uppskattad förening med fina bilfria innergårdar och närhet till naturen. För de boende finns tillgång till flera uppskattade gemensamhetsutrymmen såsom gym, bastu, festlokal, gästrum, bibliotek och lekplatser. Balltorp är ett lugnt och familjevänligt område med naturen runt knuten och samtidigt nära stadens bekvämligheter. Här finns badsjöar, vandringsleder, golfbanor, skolor, förskolor, servicebutik och pizzeria. Dessutom har du smidigt cykelavstånd till både Mölndals innerstad och Kållereds populära nya köpcentrum.
Ett hem att verkligen trivas och längta hem till!