Bo med havet som närmsta granne på eftertraktade Amazonkajen. Här erbjuds en unik möjlighet att förvärva en välplanerad tvårummare om 62 kvm med ett svårslaget läge längst ut mot havet på Mossholmen. Från den generösa balkongen och de stora fönsterpartierna i både vardagsrum och sovrum njuter ni av en panoramavy över skärgården, havet och den ikoniska fyren Pater Noster i horisonten. Balkongen är utrustad med det stilrena glasräcket ClickitUp, vilket ger möjlighet att höja glaspartierna för ökat vindskydd utan att kompromissa med utsikten.
Den öppna planlösningen mellan kök och vardagsrum skapar sociala och ljusa ytor där utsikten ständigt är närvarande. Här samsas modern komfort med den bohuslänska skärgårdens storslagna natur på ett sätt som få boenden kan erbjuda. Utöver det fantastiska läget erbjuds en låg månadsavgift, vilket gör detta till ett attraktivt boende såväl året runt som för den som söker ett bekvämt fritidsboende vid havet.
På Amazonkajen bor ni bokstavligen vid vattenbrynet med salta bad, båtliv och skärgårdens alla upplevelser precis utanför dörren. Via bron når ni charmiga Klädesholmen med restauranger, småbåtshamn och genuin västkustmiljö inom bekvämt promenadavstånd.
Ett boende utöver det vanliga där havet, utsikten och livskvaliteten står i centrum.