Genomtänkt stort drömboende med pool, spabad och påkostat Attefallshus
Välkommen till ett mycket välskött och omsorgsfullt planerat hem i attraktiva Svärtinge Skogsbacke – en bostad där hög komfort, smarta tekniska lösningar och härliga miljöer för umgänge skapar en svårslagen helhet. Läget är riktigt bra med södersol, sommartid en lummig oas där du ser sjön Glan genom träden och vintertid en strålande utsikt mot vattnet.
Redan vid ankomsten möts du av en välordnad och representativ framsida med asfalterad uppfart och gott om plats för flera bilar. Det rymliga dubbelgaraget erbjuder golvvärme, elmanövrerad port och elbilsladdare – praktiska detaljer som gör vardagen både enklare och bekvämare.
För den stora familjen erbjuds många sovrum där varje har sitt eget badrum med tvättmaskin, dusch och toalett. Det finns även gott om förvaringsutrymme med stora garderober i samtliga rum.
Husets insynsskyddade baksida blir snabbt en naturlig favoritplats för både avkoppling och sociala tillställningar. Här breder ett generöst altandäck ut sig med flera trevliga uteplatser, en uppvärmd gjuten utomhuspool om 9 x 4 meter och ett spabad från Jacuzzi. Den soliga balkongen i söderläge, med stilrena glasräcken, förlänger utomhussäsongen ytterligare. Fjärrstyrda markiser på både altan och balkong ger möjlighet att enkelt anpassa miljön efter väder och tid på dagen.
Även husets teknik håller hög nivå. Vattenburen golvvärme via bergvärme, FTX-ventilation och frikyla på båda våningsplanen bidrar till ett behagligt och jämnt inomhusklimat året runt. Smarta lösningar som Philips Hue och Plejd ger flexibel ljusstyrning, medan den moderna eldstaden tillför värme och en ombonad känsla. Fiber är självfallet indraget. Här finner du även avancerat larm, brandlarm och kamerasystem som är obundet larmoperatör. Du har nyckellöst låssystem i huset och öppnar gör du med tagg, app eller kod.
Som en extra tillgång finns ett påkostat Attefallshus om 25 kvm som en egen avkopplande oas. Här finns vattenburen golvvärme, klinkergolv, ångbastu med glasdörr, relaxdel med diskbänk och kylskåp, duschplats samt separat wc med tvättställ. Ett förrådsrum ger dessutom värdefull extra förvaring.
Det här är ett boende för dig som uppskattar när kvalitet, komfort och funktion går hand i hand. Här är mycket redan på plats – från poolområdet och de genomtänkta uteplatserna till den moderna tekniken och det välutrustade attefallshuset. Ett mycket påkostat hem där inget lämnats åt slumpen
Och ett hem att trivas i, umgås i och njuta av – året runt.