linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
Övrigt2 330 m² tomt

Fakta om bostaden

  • Pris1 095 000 kr
  • BoendetypÖvrigt
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Tomtarea2 330 m²
  • Dagar på Boneo1 dag

Beskrivning

Välkommen till Paradiset vid Västerrud Viken 1, 68291 Filipstad - en charmig sjötomt som erbjuder en fantastisk plats för avkoppling och rekreation. Sjötomten, som sträcker sig över 2330 m²+ 605 m² vatten totalt 2935m². Den perfekta platsen för att njuta av solnedgångarna vid vattnet. Paradissjön/Alstern

Byggnaden är både mysig och funktionell, med ett kök, ett rymligt allrum med en vacker öppen spis som sprider mysfaktorn och skapar en härlig atmosfär. Här finns även ett sovrum för nattsömn med naturen som närmaste granne. Farstualtanen med sjöutsikt är en idealisk plats för att njuta av både morgonkaffet och sena grillkvällar med familj eller vänner.

För den som uppskattar avskildheten är detta det mest perfekta ställe. Paradishyttan är verkligen en idyll för den som söker en avkopplande plats att vara nära naturen men ändå ha bekvämligheter på nära håll. Helt enkelt ett underbart läge med fint bad i anslutning till tomten med långgrund sandstrand som lämpar sig idealiskt för badande barn!

Välkommen till ett drömboende med sjöutsikt och ett magiskt solläge!

Visningar

Paradishyttan, Filipstad

Västerrud Viken 1

Övrigt2 330 m² tomt

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Västerrud Viken 1
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Läs mer
Loading...
Paradishyttan, Filipstad

Västerrud Viken 1

Övrigt2 330 m² tomt

Mäklare