linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
Villa5 rok804 100 m² tomt

Fakta om bostaden

  • Pris1 595 000 kr
  • BoendetypVilla
  • Antal rum5 rok
  • Boyta80
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Tomtarea4 100 m²
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 19 938 kr/m²
  • Byggnadsår1962
  • Dagar på Boneo3 dagar

Beskrivning

Välkommen till ett trivsamt och väl omhändertaget boende med ca 4 000 kvadratmeter tomt, vackert beläget med en härlig blandning av gräsmatta och skog. Här bor man nära naturen, samtidigt som man har närheten till Tjörnarp och till Höör.

Bostadshuset om cirka 80 kvadratmeter erbjuder en välplanerad och hemtrevlig miljö med fyra sovrum, vardagsrum, kök och badrum. Huset har genomgått omfattande renoveringar och är helt redo att flytta in i. Köket renoverades 2020 och badrummet renoverades 2022, samtidigt som samtliga ytskikt har renoverats i hela huset. Fasaden har dessutom målats under 2026, vilket ger ett fräscht och välvårdat intryck.
Även de tekniska delarna har fått ett rejält lyft. All el är omdragen, elbilsladdare och solceller har installerats. Vitvarorna är moderna vilket gör vardagen både bekväm och funktionell.

Utomhus väntar ett stort trädäck, perfekt för långa sommardagar, middagar med familj och vänner eller en lugn stund med kaffekoppen. Den stora tomten ger gott om utrymme för lek, odling, hobbyverksamhet eller framtida idéer. Kombinationen av öppna gräsytor och skog skapar en härlig känsla av frihet och avskildhet.

För den natur- och friluftsintresserade finns dessutom fina möjligheter i närområdet. Det går att cykla till sjön, oavsett om dagen lockar till ett svalkande dopp, en fisketur eller bara en stund vid vattnet.

Här får du ett lättskött och uppdaterat hus med stor tomt, naturen inpå knuten och samtidigt bekvämt avstånd till Höörs service och utbud. Ett charmigt boende för dig som söker lugnet, utrymmet och närheten till naturen – utan att ge avkall på bekvämligheten.
Till Tjörnarp tar man sig på några minuter, här finns tågstation, förskola samt skola upp till åk 3.
På en kvart med bil är du inne i Höör där utbudet av butiker, restauranger och fritidsaktiviteter är stort. I Höör finns flertalet skolor upp till åk 9 samt tågstation med kommunikationer mot Lund, Malmö och Köpenhamn eller Hässleholm och Kristianstad.

Varmt välkommen till Kolstrarp - en riktig idyll!

Visningar

Hässleholm

Kolstrarp 6212

Villa5 rok804 100 m² tomt

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Kolstrarp 6212
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 427 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
Hässleholm

Kolstrarp 6212

Villa5 rok804 100 m² tomt

Mäklare