linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Lägenhet4 rok83

Fakta om bostaden

  • Pris2 595 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum4 rok
  • Boyta83
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 31 265 kr/m²
  • Byggnadsår2017
  • Våning 2 av 2
  • HissNej
  • Avgift till föreningen6 242 kr/mån

Beskrivning

Välkommen till en bostad för dig som inte nöjer dig med det vanliga. Här erbjuds en modern och påkostad fyrarummare från 2017 där genomtänkta materialval, generösa ytor och ett fantastiskt ljusinsläpp kombineras med en utsikt som verkligen sätter prägel på boendet. Som hörnlägenhet med fönster i tre väderstreck får bostaden ett härligt naturligt ljus under stora delar av dagen, samtidigt som utsikten över Storsjön och Frösön gör sig ständigt påmind.

Planlösningen är social och väl genomtänkt med kök och vardagsrum i en öppen och luftig helhet. Här finns gott om plats för såväl middagar som avkopplande kvällar framför kaminen. Bostaden erbjuder tre sovrum, ett stort och välutrustat badrum med egen tvättavdelning samt en separat gäst-WC. Genomgående ekparkett, moderna materialval och väl tilltagna förvaringsmöjligheter bidrar ytterligare till den höga boendekomforten. En av bostadens absoluta höjdpunkter är den stora balkongen som delas upp i en öppen och en inglasad del. Här finns plats för både matgrupp, loungemöbler och grill, samtidigt som du kan njuta av mycket goda solförhållanden och den underbara utsikten över Storsjön och Frösön. Den inglasade delen förlänger säsongen rejält och blir en naturlig extrayta även när vädret inte visar sig från sin bästa sida.

Här bor du dessutom bekvämt i ett lugnt och trivsamt område med närhet till både sjön, mataffär och busshållplats samt med smidigt cykelavstånd till centrala Östersund. Till bostaden finns ett förråd och möjlighet till elbilsladdning i carport finns tillgänglig. Föreningen är välskött och erbjuder uppskattade gemensamma ytor med bland annat grill, bord och sittplatser.

Här får du ett boende där både de praktiska och trivsamma kvaliteterna finns på plats. Tre sovrum, rymliga sällskapsytor, kamin, dubbla WC, en generös balkong och möjlighet till carport. Lägg därtill den härliga utsikten över Storsjön och Frösön och du har en modern och komplett fyrarummare som erbjuder det där lilla extra.

Varmt välkommen på visning!
På G!
Först på Boneo
Lugnvik, Östersund

Folkskolvägen 9C

Lägenhet4 rok83

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Folkskolvägen 9C
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Läs mer
Loading...
På G!
Först på Boneo
Lugnvik, Östersund

Folkskolvägen 9C

Lägenhet4 rok83

Mäklare