linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Villa2 rok72 + 124 387 m² tomt

Fakta om bostaden

  • BoendetypVilla
  • Antal rum2 rok
  • Boyta72
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Biarea12
  • Tomtarea4 387 m²
  • Byggnadsår1998

Beskrivning

Varmt välkommen till detta charmiga och smakfullt renoverade enplanshus från 1998, vackert beläget på en stor friköpt naturtomt om hela 4 387 kvm. Här bor du i rogivande omgivningar med naturen alldeles intill och med gångavstånd till klippbad i Vänern. Fastigheten passar lika perfekt som permanentbostad som ett drömmigt fritidshus.

Bostaden präglas av en öppen och trivsam planlösning där samtliga ytskikt har renoverats. Inget har lämnats åt slumpen och hemmet bjuder på flera fina, platsbyggda lösningar. År 2024 byggdes huset ut med en välkomnande hall om ca 9 kvm som har elgolvvärme och utmärkta förvaringsmöjligheter. Köket, som renoverades smakfullt 2021, går i en stilsäker grå ton med en exklusiv bänkskiva i stenkomposit samt en praktisk köksö. I anslutning ligger matplatsen och det rymliga vardagsrummet som bjuder på härliga umgängesytor och en stämningsfull braskamin. Vidare finns ett stort och harmoniskt sovrum med gott om förvaring tack vare platsbyggda garderober, samt ett stilrent badrum från 2020 med snygg inredning, kakel, klinker, elgolvvärme samt både tvättmaskin och torktumlare.

Från vardagsrummet kliver du ut i det inglasade uterummet om ca 10 kvm, en mysig oas som används flitigt under större delen av året. Härifrån tar du dig vidare ut till det stora, härliga trädäcket med ett strålande solläge. Morgonsolen hälsar välkommen vid entrén, medan altanen på framsidan bjuder på sol från eftermiddagen ända tills den går ner. De generösa ytorna rymmer enkelt utekök, loungegrupp, solstolar och matmöbel. På tomten finns dessutom en klassisk friggebod och en praktisk jordkällare.

På Segerstad njuter du av fina skogspartier och trevliga promenadstråk. Inom kort gångavstånd ligger den populära badplatsen Torsviken. För större inköp finns Bergviks handelsområde bara 10–15 minuter bort, och Karlstad centrum nås på ett behagligt pendlingsavstånd.

Välkommen att höra av dig till ansvarig mäklare för mer information!
På G!
Först på Boneo
Segerstad, Karlstad

Hanevik 231

Villa2 rok72 + 124 387 m² tomt

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Hanevik 231
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 238 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Segerstad, Karlstad

Hanevik 231

Villa2 rok72 + 124 387 m² tomt

Mäklare