linkedin pixel
Fullskärm
Fullskärm
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Lägenhet2 rok53

Fakta om bostaden

  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta53
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Byggnadsår1950
  • Våning 3 av 3
  • HissNej
  • Avgift till föreningen5 031 kr/mån

Beskrivning

Snart kan vi presentera denna öppna och genomtänkta tvåa om 53 kvm på centrala Hisingen. Bostaden präglas av ett härligt ljusinsläpp och en luftig känsla där den stora inglasade balkongen blir som ett rymligt extrarum att nyttja från tidig vår till sen höst.

Bostaden har ett hemtrevligt och funktionellt kök med goda arbetsytor, bra förvaring i över- och underskåp samt en naturlig matplats intill fönstret. Vardagsrummet är lättmöblerat med gott om plats för både soffgrupp och tv-möbel, och sovrummet utgör en lugn oas med utmärkta förvaringsmöjligheter. Badrummet är fräscht och helkaklat, utrustat med dusch.

Här bor ni i ett mycket populärt område med närhet till caféer, restauranger och bra service. För dig som gillar natur och motion finns grönområden runt hörnet, och Hisingsparken når du på kort tid för promenader och avkoppling. Läget erbjuder dessutom exceptionellt goda kommunikationer med buss och spårvagn som snabbt tar dig till Hjalmar Brantingsplatsen och vidare in till Göteborgs innerstad.

Ett perfekt hem för dig som söker ett tryggt och bekvämt boende i hjärtat av Hisingen. Varmt välkommen att kontakta ansvarig mäklare för mer information.
På G!
Först på Boneo
Centrala Hisingen, Göteborg

Toleredsgatan 17

Lägenhet2 rok53

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Toleredsgatan 17
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 2 498 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Centrala Hisingen, Göteborg

Toleredsgatan 17

Lägenhet2 rok53

Mäklare