linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Villa7 rok175 + 481 112 m² tomt

Fakta om bostaden

  • Pris9 500 000 kr
  • BoendetypVilla
  • Antal rum7 rok
  • Boyta175
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Biarea48
  • Tomtarea1 112 m²
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 54 286 kr/m²
  • Byggnadsår1966

Beskrivning

Välkommen till Oliweblads väg 7 – ett insynsskyddat hem med utsikt, sol från morgon till kväll och generösa ytor!
Här erbjuds ett välplanerat och trivsamt hus med ett högt och insynsskyddat läge, där utsikten över Segeltorps villakvarter blir en fin del av boendemiljön.
Läget ger dessutom sol från morgon till kväll – perfekt för dig som uppskattar ljusa dagar och härliga uteplatser.

Huset har renoverats med omsorg, jordnära färger och harmoniska materialval som tillsammans skapar en varm och rofylld känsla.
Genomgående parkettgolv och målade väggar ger en enhetlig och stilren grund.

Planlösningen är genomtänkt och erbjuder gott om utrymme för både familjeliv, umgänge och arbete hemifrån.
Här finns flera sovrum, luftiga sällskapsytor och dessutom rum som passar utmärkt för dig som vill ha företag eller hobbyverksamhet hemma.

På entréplanet möts du av ett sovrum, allrum och hobbyrum samt ett smakfullt badrum.
Här finns även garage och förråd med gott om praktiska förvaringsmöjligheter.

Det övre planet bjuder på tre rymliga sovrum, separat wc samt ett badrum med både badkar och dusch.
Husets naturliga samlingspunkt är det generösa vardagsrummet med öppen spis, där stora ytor skapar en härlig plats för både vardag och fest.
I anslutning finns det rymliga köket med köksö och gott om plats för en stor matgrupp – en perfekt miljö för långa middagar med familj och vänner.

Den friköpta tomten är både spännande och variationsrik, med uteplatser på såväl fram- som baksida.
Baksidan erbjuder en kombination av plana och sluttande ytor och är helt insynsskyddad.
Här kan du njuta av lugnet, solen och den trevliga utsikten över Segeltorps villor. Som en extra bonus finns även en utebastu – perfekt för avkoppling året runt.

På husets framsida finns en stenlagd uppfart med plats för flera bilar samt en gräsyta som ger fina möjligheter till planteringar och annan utemiljö.
Garage finns.

Här bor du i ett lugnt och trivsamt område samtidigt som du har nära till det mesta.
Förskolor, skolor, goda kommunikationer och Kungens Kurva finns på bekvämt gångavstånd.
Ett komplett boende för dig som söker ett rymligt och välrenoverat hus med högt och insynsskyddat läge, sol från morgon till kväll, härliga uteplatser samt närhet till både natur och service.
På G!
Först på Boneo
Segeltorp, Huddinge

Oliweblads väg 7

Villa7 rok175 + 481 112 m² tomt

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Oliweblads väg 7
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 173 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Segeltorp, Huddinge

Oliweblads väg 7

Villa7 rok175 + 481 112 m² tomt

Mäklare