FÖRSPRÅNGSANNONS
Välkommen till platsen för dig som inte bara vill ha ett fritidshus nära skogen, utan även ha en känsla av detta på din egna tomt!
Här får du ett fritidsboende med en mysig känsla och en öppen planlösning vilket är perfekt när släkt & vänner kommer på besök. Stugan erbjuder bra & fina attribut som de vackra brädgolven, bekväm & skön värme med nyare luft/luftvärmepump & en kamin samt en allmänt härlig känsla!
Huset är på 58 kvm och har en rymlig entréhall, ett tillagningskök i öppen planlösning och en inbjudande sällskapsyta intill som ger plats åt både matgrupp och soffan, där alla kan samlas. I direkt anslutning finns ett uterum om 13 kvm, här kan du vara från tidig vår till sen höst. Vidare finns ett sovrum som har bra plats för dubbelsängen, sen finns det även två mindre rumsytor varav ett har idag våningssäng och det andra en klädkammare med garderober - båda skulle kunna användas för sängplatser eller varför inte slå ut väggen mellan dem och få ett stort sovrum till. Huset erbjuder oss också ett wc/dusch.
Utomhus finns flera fina platser att njuta av, ett par stensatta uteplatser för att följa eller undvika solen samt det som sticker ut och ger denna fastigheten ett extra plus, är att en del är en liten skogsdunge - en fin yta för barn & barnbarn att springa runt och leka i samt med en mysig grillplats. Ta fram gitarren, tälj några pinnar och på med marshmallows - så får ni en härlig kväll & fina minnen :)
Här finns också carport med sammanbyggt förråd som ger lite snickaryta och gott om förvaringsmöjligheter.
Inom gång- & cykelavständ finns två sjöar, Sjöbergasjön & Kvesarumssjön, för fiske & bad. Det finns en fantastiskt vacker väg genom skogen bort till Sjöbergasjön.
Stugan ligger i Fundersed Fritidsby – som är en plats för avkoppling, gemenskap och härliga dagar i naturen.
Visning planeras19 september, anmäl ditt intresse till ansvarig mäklare redan idag!
Ps. För den som vill stilla sin nyfikenhet, så kommer bilderna på stugan ut ett par dagar innan visningen :)