linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Parhus5 rok126257 m² tomt

Fakta om bostaden

  • BoendetypParhus
  • Antal rum5 rok
  • Boyta126
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Tomtarea257 m²
  • Byggnadsår2023

Beskrivning

Nu finns möjligheten att förvärva ett stilrent och smakfullt parhus på Eksvängen, uppfört av Skanska, i den andra attraktiva etappen. Här har design, hållbarhet och funktion fått stå i fokus, med genomtänkta planlösningar och materialval som skapar ett modernt och trivsamt hem för hela familjen.

Eksvängen 30 har ett av de allra bästa lägena i denna etapp. Husets baksida vetter direkt mot skogen och tack vare det fria och naturnära läget får du en härlig känsla av avskildhet och lugn. Den generösa uteplatsen bjuder dessutom på sol under hela dagen -vilket blir den perfekta platsen för morgonkaffet, långa sommarluncher och kvällar tillsammans med familj och vänner.

Bostaden disponeras över 5 rum och kök, varav 3 sovrum, samt två praktiska allrum som ger flexibla möjligheter för både familjeliv, hemmakontor och umgänge. Entréplanet präglas av en öppen och social planlösning mellan kök och vardagsrum. Här råder en mycket inbjudande atmosfär och ljuset flödar tillsammans med de fina materialvalen och de väl genomtänkta detaljerna får bostaden en modern och exklusiv känsla.

På övervåningen väntar ytterligare ett allrum samt bostadens tre sovrum. Master bedroom erbjuder en extra känsla av komfort och har direkt access till en praktisk klädkammare som med fördel också kan användas som kontor.

I området finns mycket goda möjligheter till löpning, cykling och annat friluftsliv året om. För barnfamiljen finns flera uppskattade skolor och förskolor i närheten. Öjersjö har under de senaste åren utvecklats till ett mycket trivsamt område med bland annat ett uppskattat centrum och livsmedelsbutik. Läget är även mycket bra för pendlaren. Med bil når du Partille centrum på cirka 10 minuter, centrala Göteborg på omkring 20 minuter och Landvetter flygplats på ungefär 15 minuter. Goda bussförbindelser gör det enkelt att ta sig till både Göteborg, Partille och flygplatsen.

Eksvängen 30 är ett hem för dig som söker det moderna och bekväma, men samtidigt sätter högt värde på närheten till naturen. Ett fantastiskt läge, en solig uteplats och en genomtänkt bostad gör detta till ett parhus utöver det vanliga.
På G!
Partille

Eksvängen 30

Parhus5 rok126257 m² tomt

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Eksvängen 30
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 364 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Partille

Eksvängen 30

Parhus5 rok126257 m² tomt

Mäklare