linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Villa5 rok105 + 105 m² 725 m² tomt

Fakta om bostaden

  • Pris5 250 000 kr
  • BoendetypVilla
  • Antal rum5 rok
  • Boyta105 m²
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Biarea105 m²
  • Tomtarea725 m²
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 50 000 kr/m²
  • Byggnadsår1967

Beskrivning

Kommande försäljning!

Välkommen till denna välplanerade och stilrent renoverade familjevillan om 105+105 kvadratmeter. Bostaden är belägen på en hörntomt med lugnt läge på en återvändsgata. Villan med genomgående fräscha ytskikt har en mängd bekvämligheter och lösningar för ett bekymmersfritt boende. Huset präglas av ett modernt och mycket gott skick där flera större investeringar har genomförts såsom fiber, elbilsladdare samt energieffektivt FTX-system, bekvämt, ekonomiskt och framtidssäkrat.

Redan vid entrén möts du av generösa sällskapsytor, fantastiskt ljusinsläpp från stora fönsterpartier. Här finns en centralt placerad kamin som ger både värme och stämning. Öppna och sammanhängande sociala ytor mellan kök och vardagsrum som rymmer såväl vardagsliv som stora tillställningar. Tre sovrum i bra storlek samt helkaklat badrum. I källaren bjuds vi på en bra takhöjd och utmärkta möjligheter att sätta sin egen prägel och modernisera efter tycke och smak. Förutom en separat ingång till källaren finns här ett renoverat sovrum, tvättstuga, gästtoalett, samt utmärkta förvaringsmöjligheter.

Utvändigt hittar vi en stor altan, en perfekt plats där man kan samla familj och vänner för sköna grillkvällar. Här bor ni med en plan och lättskött tomt med fina gräsytor för lek och umgänge. Vidare så finns det ett praktiskt garage och på uppfarten finns det plats för flertalet fordon att parkera.

Det är lätt att förstå att det är så många som söker sig till och vill bo på populära Karlberg. Området är uppskattat av många barnfamiljer. Här finns många fördelar så som förskola, skola och ett väl utvecklat föreningsliv med tillhörande idrottsanläggningar, motionsspår och vacker natur. På en kort cykeltur tar man sig snabbt till centrala Varberg och tågstationen för bra pendlingsmöjligheter och för den som föredrar buss så finns det goda förbindelser.

Välkommen med er intresseanmälan redan nu!

Visningar

På G!
Först på Boneo
Karlberg, Varberg

Blåsippestigen 20

Villa5 rok105 + 105 m² 725 m² tomt

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Blåsippestigen 20
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 654 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Karlberg, Varberg

Blåsippestigen 20

Villa5 rok105 + 105 m² 725 m² tomt

Mäklare