linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Lägenhet4 rok105 m²

Fakta om bostaden

  • Pris1 100 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum4 rok
  • Boyta105 m²
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 10 476 kr/m²
  • Byggnadsår1982
  • Våning 1 av 2
  • HissNej
  • Avgift till föreningen5 100 kr/mån

Beskrivning

***Just nu förbereder vi en försäljning***
Välkommen till en ljus och hemtrevlig bostadsrätt i två plan, med härlig huskänsla och ett lugnt läge nära centrum. Här får du ett hem som kombinerar rymd, funktion och trivsel – med många fönster som ger ett fint ljusinsläpp och en varm, harmonisk känsla genom bostaden.

Bostaden är idag disponerad som 4 rok med tre sovrum, men föreningen klassar lägenheten som 5 rok och på övre plan finns möjlighet att dela av ett av sovrummen och skapa ytterligare ett rum.

Den sociala planlösningen binder samman kök, matplats och vardagsrum och skapar en naturlig plats för både vardagsliv och umgänge. På entréplanet finns även ett badrum samt en praktisk tvättstuga med tvättmaskin och torktumlare. På övre plan finns ytterligare ett badrum och bostadens två sovrum.

Utanför väntar en egen trädgård och en taktäckt uteplats – en härlig förlängning av bostaden under årets varmare månader. Vid entrén finns dessutom ett praktiskt förråd som ger gott om plats för cyklar, och utemöbler.

Här bor du i ett lugnt och trevligt område med närhet till centrum och allt du behöver i vardagen. Ett lättskött och trivsamt boende med känslan av ett eget hus – men med bostadsrättens bekvämlighet.

Tillhörande garageplats. Gästparkeringar finns.

Välkommen med din intresseanmälan redan idag!
ida@dalarnasmaklarbyra.se | 0250-34000
På G!
Orsa Centrum, Orsa

Stormyrgatan 4F

Lägenhet4 rok105 m²

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Stormyrgatan 4F
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Läs mer
Loading...
På G!
Orsa Centrum, Orsa

Stormyrgatan 4F

Lägenhet4 rok105 m²

Mäklare