linkedin pixel
Fullskärm
Fullskärm
externalLinkIconAlla bilder
Lägenhet3 rok65 m²

Fakta om bostaden

  • Pris2 595 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum3 rok
  • Boyta65 m²
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 39 923 kr/m²
  • Byggnadsår2018
  • Dagar på Boneo1 dag
  • Våning 2
  • HissJa
  • Avgift till föreningen4 846 kr/mån

Beskrivning

Välkommen hem!

Välkommen till denna fina och välplanerade 3 rok om 65 kvm på Banérgatan 19. Här erbjuds ett mycket fint boende med hörnläge på andra våningen och en stor inglasad balkong. Fönster i flera väderstreck ger bostaden ett härligt ljusinsläpp och en luftig känsla. Bostaden är uppförd 2018 och håller ett mycket fint skick med moderna och genomtänkta materialval.

Planlösningen är väl genomtänkt och erbjuder en bra balans mellan sociala ytor och privata rum. Det rymliga vardagsrummet ligger centralt i bostaden och ger gott om plats för både en större soffgrupp och matplats, vilket gör rummet till en naturlig samlingspunkt för umgänge. De stora fönsterpartierna bidrar samtidigt till en ljus och trivsam atmosfär. Köket ligger i öppen anslutning till vardagsrummet och skapar en social del av bostaden där matlagning och umgänge kan kombineras. Här finns även gott om arbetsyta och förvaring för att fungera väl i vardagen. Bostaden erbjuder två bra sovrum där det större sovrummet ger gott om plats för en större säng och tillhörande möblemang. Det andra sovrummet är något mindre och passar utmärkt som barnrum, gästrum eller hemmakontor – perfekt för den som önskar en flexibel bostad där rummet kan anpassas efter livets olika behov.

Från bostaden nås den inglasade balkongen, som blir en härlig extra yta under årets varmare månader och tack vare inglasningen kan nyttjas under en stor del av året. Det stilrena badrummet är utrustat med tvättmöjligheter, vilket gör vardagen smidig och bekväm. Ytterligare en praktisk fördel är den rymliga klädkammaren, som erbjuder bra förvaring och bidrar till att hålla bostadens övriga ytor fria och lättmöblerade.

I Vasastaden bor du i en omtyckt stadsdel med nära anslutning till Linköpings stadskärna. Precis i närheten finns den välutrustade matbutiken Priso samt ett flertal restauranger och caféer, vilket gör det enkelt att få vardagens bekvämligheter på nära håll. I området finns även förskolor och goda möjligheter till service. För pendlare är det endast några minuters promenad till Resecentrum, där goda kommunikationsmöjligheter finns med både tåg och buss. Närheten till Stångån och grönskande parker erbjuder fina möjligheter till promenader och avkoppling. Härifrån har du även bekvämt cykelavstånd till Linköpings universitet samt nära till handelsområdet Tornby.

Välkommen att boka in dig på visning!

Visningar

Vasastaden, Linköping

Banérgatan 19

Lägenhet3 rok65 m²

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Banérgatan 19
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 236 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
Vasastaden, Linköping

Banérgatan 19

Lägenhet3 rok65 m²

Mäklare