linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Parhus5 rok105 m²

Fakta om bostaden

  • Pris3 350 000 kr
  • BoendetypParhus
  • Antal rum5 rok
  • Boyta105 m²
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 31 905 kr/m²
  • Byggnadsår2023
  • Avgift till föreningen6 290 kr/mån

Beskrivning

Välkommen till Solö Ängar, en plats där lugnet infinner sig redan när du passerar gärdsgården och möts av den lantliga idyllen. Här erbjuds ett nybyggt parhus i absolut toppklass med havsglimt, stora uteytor och tillgång till sjöviste, vedeldad bastu. Ett hem som är lika perfekt som permanentboende som för avkopplande helger och somrar i skärgården.

Bostaden om två plan är smakfullt planerad:
Entréplanet bjuder på ett luftigt och socialt vardagsrum som smälter samman med det exklusiva köket från Haga. Stora fönster och utgång till altan skapar ett fantastiskt ljusinsläpp och låter naturen bli en del av interiören. Här ute njuter du av sol, grönska och rofylld utsikt över omgivningarna. På entréplanet finns även helkaklat duschrum, praktisk tvättstuga, gott om förvaring samt förråd under trappan.

På övre plan möts du av ett generöst allrum, tre väl tilltagna sovrum (två med fönster i två väderstreck) samt ytterligare ett smakfullt helkaklat badrum. Genomgående stilrena materialval, spröjsade fönster och vackert ljusinsläpp ger en tidlös och ombonad känsla.

Utemiljön är lika tilltalande som bostaden:
En privat tomt om 645 kvm och en vacker gärdsgård som ramar in både hus och miljö. Havsutsikt.
Stort Isolerat förråd byggt i samma stil som huset.
Utekök under tak i direkt anslutning till köket.
Förlängd parkering, möjlighet till husbil, båt eller liknande+2 bilar.
Elbilsladdare.
Stor altan runt huset.
Solläge hela dagen, fantastisk kvällssol på framsidan.

Alla boende i Solö Ängar har tillgång till föreningens strandnära viste med bastu och brygga, perfekt för bad. Närhet till natur, skog och vatten skapar en svårslagen livskvalitet. Här finns fantastiska promenadstråk.

10 minuter bort ligger Furusunds värdshus, 5 minuter med båt till Marholmens Spa, 15 minuter till Norrtälje SL trafikerar området. Året runt öppen matbutik finns vid Vreta ca 5 minuter bort.
Sommartid går passbåtar från Solö brygga till bland annat Furusund och Högmarsö.

Välkommen till Solö Ängar, en plats där skärgårdsdrömmen blir verklighet.
På G!
Först på Boneo
Solö, Norrtälje

Solö Ängsväg 18

Parhus5 rok105 m²

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Solö Ängsväg 18
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 58 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Solö, Norrtälje

Solö Ängsväg 18

Parhus5 rok105 m²

Mäklare