Välkommen till en ljus och välplanerad etta med avskild sovalkov och egen uteplats i naturnära Öjersjö. På 40 kvadratmeter ryms ett trivsamt hem med öppen planlösning mellan kök och allrum, där fönster i två väderstreck ger ett fint ljusinsläpp. Allrummet har måttbeställda plisségardiner och plats för både soffgrupp och matbord. Sovalkoven ger sovdelen en egen plats, med ett stort förvaringsutrymme under sängen. Det helkaklade badrummet med tvättmaskin bidrar till ett bekvämt boende.
Från allrummet når du den trallbelagda uteplatsen, som ger bostaden en extra sällskapsyta under årets varmare månader. Med plats för utemöbler och växter finns goda möjligheter att skapa en personlig och trivsam utemiljö.
Här bor du nära Kåsjöns bad och fina promenadstråk i Knipeflågsbergen och Delsjöområdet. Närservice i området och Allums större utbud gör vardagen smidig, samtidigt som bussförbindelser mot Göteborg och Partille gör det enkelt att ta sig vidare.