linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
Lägenhet2 rok51 m²

Fakta om bostaden

  • Pris4 195 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta51 m²
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 82 255 kr/m²
  • Dagar på Boneo1 dag
  • Våning 3 av 3
  • HissNej
  • Avgift till föreningen3 335 kr/mån

Beskrivning

På trevliga Sickla strand nr 7, ligger denna renoverade gaveltvåa som kan bli trea högst upp i huset med balkong. Bostaden har fönster i tre väderstreck och ligger med alla fönster mot Sicklasjön och grönskan runt om.
Hemmet andas kvalité med sina plankgolv i original, carerramarmor klinker, gediget kök med gasspis, integrerade vitvaror och ett badrum även detta med smakfulla detaljer och i kolmårdsmarmor.
Bostaden har ett stort sovrum som kan delas av till två. Idag nyttjas detta rum som sovrum med en klädkammare och en arbetshörna med ett platsbyggt skrivbord och hyllor.
Badrummet har dusch. wc. handfat, stor spegel och tvättmaskin.
Köket har en platsbyggd köksö som har integrerad kyl och fryslådor samt en mikrovågsugn bakom lucka i skåp. Övrigt är köket utrustat med en integrerad diskmaskin och den fina gasspisen med elektrisk ugn. (förvaring av gas sker i anslutning till köket i en separat lada på balkongen.) Badrocksavstånd till Sicklasjön för att ta ett svalkande dopp aret om. På vintern kan man åka skridskor på sjön eller åka skidor i Hammarbybacken, precis runt hörnet.

Vid intresse, kontakta mäklaren!

Visningar

Sickla, Nacka

Sickla strand 7

Lägenhet2 rok51 m²

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Sickla strand 7
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Läs mer
Loading...
Sickla, Nacka

Sickla strand 7

Lägenhet2 rok51 m²

Mäklare