linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Lägenhet2 rok61,50 m²

Fakta om bostaden

  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum2 rok
  • Boyta61,50 m²
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Byggnadsår1958
  • Våning 1 av 4
  • HissNej
  • Avgift till föreningen4 899 kr/mån

Beskrivning

Välkommen hem! Denna smakfulla tvåa har varsamt renoverats med nytt kök, nya golv och nya ytskick. Här slås man direkt av det rymliga vardagsrummet som leder ut till den grönskande balkongen.
Balkongen blir det perfekta stället att njuta av morgonkaffet i solen. Här bor du i ett lugnt och populärt område med direkt närhet till natur, vatten och kommunikationer.

Du välkomnas in i hallen via säkerhetsdörr. Direkt till vänster ligger det stora köket med sittplats för 4-6 personer.

Köket är renoverat 2019 med påkostade vitvaror bl.a. Lofra induktionsspis från 2022 med tillhörande ugn. Köket har en sober färgsättning. Här finns det väldigt gott om förvaring och arbetsytor.
Sovrummet är väl tilltaget och erbjuder gott om förvaring. Sovrummet har plats för ytterligare möblering. Badrummet är smakfullt och totalrenoverad 2026.

Nya innerdörrar hall, badrum och pardörrar till sovrummet.

Saltängen är ett lugnt och uppväxt bostadsområde som ligger precis mellan Saltsjö-Duvnäs villakvarter, Skurusundet/Skuruparken och Ektorp. I närliggande Ektorps centrum finns ett bra utbud av butiker, restauranger och kaféer. Här hittar du populära caféet Gateau, den välsorterade livsmedelsbutiken Matboden och två populära, välutrustade gym. Någon kilometer från bostaden ligger också Nacka Forum, en av Stockholms största gallerior som erbjuder ett komplett serviceutbud.

I området finns det bra kommunikationer med flertalet busslinjer vid Ektorps centrum samt motorvägsbussar som ligger nära tillhands vid Skuru trafikplats. Med buss tar det ca 20 minuter in till Slussen. Saltsjöbanan (Saltsjö Duvnäs station) ligger också inom gångavstånd. Tunnelbanans blå linje kommer att förlängas till Nacka Forum och beräknas står klar 2030.
På G!
Först på Boneo
Saltängen, Nacka

Beckasinvägen 26

Lägenhet2 rok61,50 m²

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Beckasinvägen 26
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 81 personer i BoneoMatch™

Vi vet vilka som går på visningar i ditt område

Matcha din bostad med over ca 312 000 aktiva spekulanter som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Saltängen, Nacka

Beckasinvägen 26

Lägenhet2 rok61,50 m²

Mäklare