Ljusne, Söderhamn

Åängsvägen 11

Villa5 rok140 + 361 151 m² tomt

Fakta

  • Pris1 750 000 kr
  • BoendetypVilla
  • Rum5 rok
  • Boyta140
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Biarea36
  • Tomtarea1 151 m²
  • Pris/m² 12 500 kr/m²
  • Byggnadsår1968
  • Dagar på Boneofebruari 2025

Beskrivning

Kontakta ansvarig fastighetsmäklare för att boka visning.

Det första som möter dig i huset är en stor, inbjudande och välplanerad hall med goda avhängningsmöjligheter och bra förvaringsmöjligheter. Längre in finns ett socialt och öppet vardagsrum med härliga umgängesytor, fint ljusinsläpp, stora fönster, vacker utsikt och gott om plats för soffa och matgrupp, följt av ett socialt, öppet och modernt kök med köksön och vinkyl. Badrummet är stort och stilrent med toalett, kommod, duschhörna, tvättmaskin, handfat och torktumlare. Golvvärme
i stora delar av huset samt spottar i tak.

Här ingår en tomt om 1151 kvadratmeter som innebär stora möjligheter för såväl vuxna som barn. Husets insynsskyddade, stora och mysiga altan med sol hela dagen och eftermiddagen är även ansluten till husets inglasade altan, de nås via vardagsrummet, de passar utmärkt för såväl lek som umgänge. På den stora altanen finns både utedusch samt jacuzzi.
Här har man plats för både matgrupp samt loungedel samt badrocksavstånd till Ljusnan om man vill svalka sig i det klara älvvattnet. Här är det även gott om fisk för den som gillar att fiska och åka båt.

Här bor du i ett barnvänligt område med närhet till både skogen, älven och Ljusne centrum.

Välkommen hem!

Mäklare

William Wiman
Ansvarig mäklare
SkandiaMäklarna Söderhamn/Hudiksvall/Bollnäs
Köpmangatan 12, Söderhamn
Agency
Agency
banner

Planritning

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Åängsvägen 11
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 80 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...