linkedin pixel
På G!
Först på Boneo
Körfältet, Östersund

Reveljgränd 14

Lägenhet2 rok64

Fakta

  • Pris1 095 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Rum2 rok
  • Boyta64
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Pris/m² 17 109 kr/m²
  • Byggnadsår1969
  • Våning -1 av 3
  • HissNej
  • Månadsavgift3 541 kr

Beskrivning

Varmt välkommen till denna tvårummare som är belägen i sutterängplanet med härlig uteplats! Här bor du med ett riktigt bra läge i en stabil förening där bredband ingår i avgiften samt gemensamhetsel tillämpas.

Denna genomtänkta tvåa är fördelad på 64 kvadratmeter. Ytorna är disponerade på ett trivsamt vardagsrum med fint ljusinsläpp och utgång till den alldeles egna uteplatsen Ett väl tilltaget sovrum med en förråd som kan nyttjas efter behov skapar bra förutsättningar för ett hemmakontor eller barnrum. Ett stort och ljust kök med plats för matmöblemang vid fönster samt ett fräscht och rymligt badrum. Entréhallen är rymligt och har gott om plats för avhägning. Sammantaget är detta en mycket trevlig bostad med en flexibel planlösning och härlig uteplats. Tvättstugan och dubbla förråd nås utan att behöva lämna fastigheten på samma plan.

På Körfältet bor du med närhet till allt från fina motionsspår, skidspår, skolor, förskolor och shopping. Det är goda kommunikationer i närheten av bostaden samt gångavstånd till stadskärnan och Lillänge köpcentrum. Brf Kusken är en välskött förening med låg skuldsättning som erbjuder sina medlemmar bl.a. bakstuga, övernattningslägenhet, vallabod och hobbyrum.

Välkommen till en mycket trevlig och väl omhändertagen bostad!

Mäklare

Karl Dahlin
Ansvarig mäklare
LF Fastighetsförmedling Östersund
Stortorget 3 C, Östersund
Agency
Agency
banner

Planritning

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Reveljgränd 14
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 1 476 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...