linkedin pixel
Ormsta, Vallentuna

Gästrikevägen 19

Villa8 rok170 + 48901 m² tomt

Fakta

  • Pris6 850 000 kr
  • BoendetypVilla
  • Rum8 rok
  • Boyta170
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Biarea48
  • Tomtarea901 m²
  • Pris/m² 40 294 kr/m²
  • Byggnadsår1977
  • Dagar på Boneo45 dagar

Beskrivning

Nu finns chansen att förvärva denna rymliga och fina villa om en totalyta på 218 kvm. Här finns plats för den stora familjen och det är bara att flytta in och trivas. Förutom huset finns här även två carport, friggebod med vedeldad bastu samt ett garage som numera används som förråd.

I det nedre planet finns en rymlig hall, allrum, sovrum, hobbyrum samt en äldre relax med bastu. Innanför hobbyrum finns även en tonårsdel/uthyrningsdel med rum, sovdel samt eget badrum. Det finns här även möjlighet att installera pentry. I det övre planet finns två sovrum, vardagsrum, helkaklat badrum, tv-rum samt ett stort kök som renoverades för något år sen. Köket är påkostat och har inredning i snygg grå kulör. Tunga investeringar är även gjorda då både tak samt fönster är nya.

Smidig och lättskött tomt med härligt poolområde. I anslutning till poolen finns även en vedeldad bastu. Runt tomten finns en häck som ger bra insynsskydd. Det finns även bra lekytor både på fram och baksida. Det finns ett äldre garage som idag används som förråd samt även två carport. Asfalterad infart med plats för flera bilar.

Här bor man på en lugn återvändsgata med närhet till kommunikationer, förskola och skola.

Hör av er för mer information!

Mäklare

Stefan Petrén
Ansvarig mäklare
LF Fastighetsförmedling Vallentuna
Centralvägen 14B, Vallentuna
Agency
Agency
banner

Planritning

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Gästrikevägen 19
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 113 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...