Välkommen till Vegagatan 4, en rymlig och eftertraktad fyrarummare där modern bekvämlighet möter charmig 50-talskaraktär. Med sitt oslagbara läge på första våningen och en balkong i söderläge som vetter mot grönskande Idas park, erbjuder denna bostad en unik kombination av ljus, rymd och närhet till naturen.
Fyrarummare i denna förening är sällsynta då detta är den enda stora lägenheten i föreningen.
Här får du ett hem med tre sovrum, dubbla WC och sociala ytor som skapar en bekväm och funktionell vardag.
Sommarhalvåret förvandlar Idas park till en lummig oas, där du kan njuta av grönskan från balkongen eller slå dig ner i parken med en picknick. Lägenhetens planlösning är genomtänkt, där två sovrum ligger mot en fridfull innergård för en rofylld atmosfär, medan vardagsrum och kök vetter mot parken och bjuder in ljuset från söder.
Bostaden har uppdaterats med modernt kök och badrummet helheten är ett helt inflyttningsklart boende. Den extra WC:n gör vardagen smidigare, särskilt för familjen eller när gäster är på besök.
Att bo på Söder innebär att ha allt inom bekvämt avstånd – charmiga restauranger, matbutiker, skolor och förskolor samt närhet till stadens puls. Här får du en perfekt balans mellan cityliv och naturnära boende.
Som medlem i Brf Juneklippan får du inte bara ett trivsamt hem utan även en plats i en välskött och lågt belånad förening med stabil ekonomi och genomförda renoveringar.
Välkommen hem till Vegagatan 4 – en unik fyrarummare med parkutsikt och balkong i bästa söderläge!