- Stor balkong
- Social planlösning
- Fina ljusa ytskikt
- Gavelläge
Välkommen till denna fina 1,5:a om 38 kvm med en social och öppen planlösning där känslan av nyproduktion fortfarande sitter i väggarna.
Innanför dörren möts du direkt av bra avhängningsmöjligheter. Ett modernt och stilrent kök utrustat med häll, ugn, diskmaskin och micro. Intill köket har vi plats för ett stort matbord, soffa och tv-hörna. Badrummet är helkalkat i solida färger och utrustat med kombimaskin, wc-stol, duschhörna med duschvägg, skåp, tvättställ med kommod samt spegelskåp.
Samtidigt som all tänkbar service finns inom räckhåll väntar naturen runt knuten och är det bara en kort promenad till härliga Norrviken som erbjuder bad på sommaren och skridskoåkning på vintern. På promenadavstånd hittar du Häggvik pendeltågsstation som tar dig in till Stockholm C på dryga 15 minuter, åker du hellre bil tar du dig lätt ut på E4an. Shopping hittar du närmast i Sollentuna C med över 100 butiker och flertalet restauranger, men önskar du ombyte tar du smidigt pendeltåget till Mall of Scandinavia som erbjuder ytterligare 170 butiker. Storhandlar gör du lättast i Häggvik handelsplats som erbjuder ett stort Coop samt ett Ica maxi.
Varmt välkommen på visning!