Ljus och välplanerad tvåa med inglasad balkong i Väster Knutby– trivsam bostad i omtyckt förening!
Välkommen till denna rymliga och mycket välvårdade tvåa om hela 71 m², belägen i en stabil och omtyckt förening med hiss i huset!
Här bor du bekvämt med närhet till både service, kommunikationer och grönområden – ett perfekt hem för såväl singelhushållet som paret som söker gott om plats.
Lägenheten bjuder på generösa ytor, en luftig planlösning och ett fantastiskt ljusinsläpp tack vare stora fönsterpartier.
Den inglasade balkongen i österläge blir snabbt en favoritplats för morgonkaffet eller en lugn avkopplande lässtund.
Ytskikten är i äldre stil, vilket ger dig som köpare en ypperlig möjlighet att sätta din egen prägel och skapa ett hem helt efter din smak – samtidigt som bostaden redan idag är i gott skick och redo att flytta in i.
Till lägenheten hör ett stort förråd, ca 8 kvm vilket ger extra förvaringsmöjligheter.
Sammanfattning:
2 rum och kök, 71 m² våning 1 av 2
Ljus och luftig planlösning
Inglasad balkong i österläge
Hiss i huset
Mycket välvårdad bostad med äldre ytskikt
Stort förråd
Stabil och omtyckt förening
Här finns alla förutsättningar att trivas – varmt välkommen på visning!