Vill du bo på Öster i ett sekelskifteshus med högt i tak och trägolv men utan för mycket rum och yta att hålla efter?
Då har ni chansen nu, för här erbjuds en stilfull och charmig etta om 43 kvm i ett vackert sekelskifteshus mitt i ett av Örebros mest populära områden och ikoniska gator. Här möts klassiska detaljer och modern komfort i perfekt harmoni.
Den välplanerade bostaden präglas av generös takhöjd, vackra trägolv och ljusa ytskikt som skapar en luftig och trivsam känsla. Interiören är stilren och smakfullt inredd, vilket gör det enkelt att sätta sin egen prägel.
Huset har Östers karaktärsmysiga innergård med grönska, sittplatser och en rofylld atmosfär - en perfekt plats för sommarkvällar eller en kopp kaffe i solen.
Läget på Oskarsvägen är svårslaget. Här bor du med närhet till stadens puls, butiker, restauranger, universitetet och goda kommunikationer. Ett hem som passar perfekt för dig som söker både charm och praktiskt cityliv.
För mer info kontakta Gorm Nordvall, 0707- 32 00 94