Upptäck en nyrenoverad och trivsam trerummare på 76,5 kvm i populära brf Kaggen, HSB. Denna hemtrevliga bostadsrätt erbjuder ett nyrenoverat, fullt utrustat kök med moderna apparater och rymlig matplats. Från det ljusa vardagsrummet når du en stor, inglasad balkong som utgör ett extra rum, perfekt för avkoppling året om och med en riktigt fin utsikt mot Kyrksjön och de omgivande bergen. Två sovrum erbjuder rofylld vila med plats för både dubbelsäng och förvaring. Det stilrena duschrummet är utrustat med golvvärme, tvättmaskin och takdusch.
Förvaringsmöjligheter finns i både hallens klädkammare och två tillhörande källarförråd. Två av grannföreningarna erbjuder gästrum som går att hyra när man får besök.
Garage med motorvärmare finns vid husets gavel.
Ett bekvämt boende med närhet till livsmedelsbutik, restauranger och kollektivtrafik, på gångavstånd från centrala Ljusdals utbud. Här bor du högt, fritt från insyn på våning tre av tre, i ett område som erbjuder allt för en bekväm vardag.
Lägenheten kan visas efter önskemål. Kontakta mäklaren för visning!