linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
På G!
Först på Boneo
Kedjehus5 rok131 + 27324 m² tomt

Fakta om bostaden

  • BoendetypKedjehus
  • Antal rum5 rok
  • Boyta131
  • UpplåtelseformTomträtt
  • Biarea27
  • Tomtarea324 m²
  • Byggnadsår1972

Beskrivning

Rymligt boende i två våningsplan där kedjehuset är belägen på ytterslinga med närheten till skola och försöka. Familjevänligt område och boende med fyra sovrum samt uthyrningsdel(2023). Entréplanet består av en stor hall med gott om plats för klädavhängning, klinkergolv med golvvärme. Praktiskt med tvättstuga intill där man målat ytskikten(2021). Stort kök med gott om plats för matgrupp intill fönsterparti. Köket renoverades (2015-2016). På entréplanet finns även en toalett med klinkergolv och kakel på väggarna. Stort vardagsrum med parkettgolv, utgång till trädgården via altandörr(2014). Rymligt sovrum på entréplanet som byggdes till (2021). Fräsch trapp upp till övervåningen med nya mattor(2026). På övervåningen välkomnas man av en hall med helvägg skjutdörrsgarderob. Vidare finns tre rymliga sovrum där alla har fräscha ytskikt varav ett har utgång till balkong. Smakfullt renoverat(2019) badrum i bra storlek med dusch, wc, tvättställskommod, spegel och högskåp. 3-glas isolerfönster (2014). Fjärrvärme installerades (ca 2020).
Uppfart med delvis carport med laddbox för elbil. Fd. garage är ombyggt(2023) till en uthyrningsdel med pentrykök, badrum och ett allrum med yta för säng/soffa, matbord och övrigt möblemang. Egen ingång. Altan i soligt läge. Baksida med möjlighet för odling, gräsmatta för barnen att leka på.

Här bor du bekvämt på området Hertsön med cirka 10 minuters bilfärd till Luleås stadskärna. Hertsön erbjuder en naturnära och rogivande miljö med något för alla åldrar. Här finns förskola, skola, Ridklubb och Hertsö idrottplats med flertalet fotbollsplaner som under vintern görs om till hockeyrink. I området finns även livsmedelsaffär, restauranger, fritidsgård och omtyckta Hertsö Miljögård. Området är omringat av natur och på andra sidan Hertsövägen finns Hertsöträsk för utflykter och fiske.

Villan är besiktigad och kommer att försäkras mot dolda fel. Tillträde sker enligt överenskommelse, välkommen att kontakta oss för mer information och bokning av förhandsvisning!
På G!
Först på Boneo
Hertsön, Luleå

Ekorrstigen 13

Kedjehus5 rok131 + 27324 m² tomt

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Ekorrstigen 13
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 927 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Hertsön, Luleå

Ekorrstigen 13

Kedjehus5 rok131 + 27324 m² tomt

Mäklare