linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
Lägenhet1 rok44

Fakta om bostaden

  • Pris1 850 000 kr
  • BoendetypLägenhet
  • Antal rum1 rok
  • Boyta44
  • UpplåtelseformBostadsrätt
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 42 045 kr/m²
  • Byggnadsår2018
  • Dagar på Boneo2 dagar
  • Våning 5 av 6
  • HissJa
  • Avgift till föreningen3 836 kr/mån

Beskrivning

Modern och välplanerad 1,5:a högt upp i huset!

Välkommen till denna moderna och välplanerade 1,5:a om 44 kvm, belägen högt upp i huset på våning 5 av 6 med hiss från markplan. Här erbjuds ett bekvämt och lättskött boende som passar såväl förstagångsköparen som den som söker ett smidigt hem med hög tillgänglighet.

Bostaden präglas av en öppen och social planlösning där kök och vardagsrum samspelar på ett naturligt sätt med plats för både soffgrupp och matbord. Det stora fönsterpartiet tillsammans med läget högt upp i huset skapar ett fint ljusinsläpp och en härlig känsla av rymd. Från den generösa balkongen i söderläge blickar du ut över föreningens lugna och grönskande innergård.
Den rymliga sovalkoven ger plats för dubbelsäng och bostaden erbjuder dessutom gott om förvaring i inbyggda garderober. Stilrent badrum med egna tvättmöjligheter bidrar till en bekväm vardag.

Här bor du i populära Brf Gjuta med stabil ekonomi och ett attraktivt läge på Limhamn - med närhet till både havet, Limhamnsfältet och vardagens bekvämligheter. I föreningen finns bland annat garage, förråd, övernattningslägenhet och en trivsam innergård. Dessutom ligger välsorterad ICA-butik och goda kommunikationer precis runt hörnet.

Ett hem som kombinerar komfort, funktionalitet och ett attraktivt läge - perfekt för dig som vill flytta till ditt första egna boende eller söker ett lättillgängligt hem med hiss från markplan.
Välkommen hem!

Visningar

Limhamn Sjöstad, Malmö

Fernissagatan 10

Lägenhet1 rok44

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Fernissagatan 10
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 867 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...
Limhamn Sjöstad, Malmö

Fernissagatan 10

Lägenhet1 rok44

Mäklare