Kommande försäljning av en mycket fräsch och välplanerad 2:a högt upp i huset på tredje våningen i populära Brf Solbacken i Bohus. Här erbjuds ett trivsamt boende med genomgående fina ytskikt, smart planlösning och en härlig inglasad balkong i soligt västerläge där du kan njuta av eftermiddags- och kvällssolen större delen av året.
Bostaden präglas av ett fint ljusinsläpp, generösa sällskapsytor och en hemtrevlig känsla som gör det enkelt att trivas från första stund. Den inglasade balkongen blir ett extra rum som förlänger både sommar och höst.
Brf Solbacken är en av områdets mest uppskattade föreningar med stabil ekonomi, välskötta fastigheter och låg månadsavgift. Här bor du i en trygg och omtyckt förening med närhet till service, grönområden och goda kommunikationer.
Läget är idealiskt för dig som pendlar – Bohus pendelstation ligger endast några minuters promenad bort och tar dig smidigt till centrala Göteborg på cirka 10–15 minuter. Föreningen har dessutom nära till affärer, skolor, motionsspår och natursköna omgivningar.
Mer information och bilder kommer inom kort – varmt välkommen att anmäla ditt intresse redan idag!
https://brfsolbacken.se/