linkedin pixel
Tillbaka till sökresultatet
Fullskärm
Fullskärm
Tillbaka till sökresultatet
externalLinkIconAlla bilder
På G!
Först på Boneo
Villa8 rok180 + 601 066 m² tomt

Fakta om bostaden

  • Pris6 950 000 kr
  • BoendetypVilla
  • Antal rum8 rok
  • Boyta180
  • UpplåtelseformFriköpt
  • Biarea60
  • Tomtarea1 066 m²
  • Kvadratmeterpris (kr/m²) 38 611 kr/m²
  • Byggnadsår1970

Beskrivning

Stor familjevilla med högt och fritt läge – milsvid utsikt och generösa ytor för hela familjen!

Välkommen till denna rymliga och välplanerade familjevilla med högt, ostört läge och en fantastisk utsikt som sträcker sig långt över omgivningarna. Här erbjuds gott om plats för den stora familjen med fem sovrum och möjlighet att skapa ett sjätte vid behov.

Bostaden bjuder på ett ljust och luftigt vardagsrum med öppen spis och generösa fönsterpartier som släpper in rikligt med dagsljus samt utgång till en härlig balkong. Köket är funktionellt utformat med goda arbetsytor och gott om förvaring – perfekt för både vardag och fest - med utgång till altan på baksidan.

I entréplanet finns en stor och trivsam gillestuga/hobbyrum med öppen spis och egen bar – en självklar samlingsplats för familj och vänner. Den rymliga tvättstugan med groventré är något utöver det vanliga och gör vardagens bestyr både enkla och bekväma.

Utomhus väntar flera uteplatser i olika väderstreck, vilket ger möjlighet att njuta av solen från morgon till kväll. För extra komfort finns dessutom ett härligt spa och laddstolpe för att ladda bilen smidigt.

Här bor ni med ett oslagbart läge – nära bra kommunikationer, mindre än 10 minuter till flera förskolor. Stenmoskolan (F–3) ligger bokstavligen runt hörnet, vilket gör vardagen smidig för barnfamiljen. I närområdet finns vackra naturområden och populära Källbrinks IP med elljusspår, tennisbanor, konstgräsplaner och friidrottsbana – perfekt för den aktiva familjen. Intill idrottsplatsen ligger charmiga Nytorps café, ett välbesökt smultronställe där du kan ta en paus med en god fika i grönskande miljö.

För den som älskar natur och vatten är sjön Gömmaren ett självklart utflyktsmål – bara en kort cykeltur bort. Här kan du bada från den lilla sandstranden eller hoppa i från klipporna, och för hobbyfiskaren är detta en riktig pärla.

Huddinge centrum nås på ca 15 minuters promenad och erbjuder all tänkbar service såsom butiker, restauranger, apotek, gym, vårdcentral och pendeltåg som tar dig till Stockholm C på cirka 16 minuter. Bostaden är perfekt beläget nära både Södertörns högskola och Huddinge sjukhus.

Ett hem som kombinerar generösa ytor, fantastiska sällskapsutrymmen och ett eftertraktat läge – perfekt för den stora familjen som söker något utöver det vanliga.

Ny besiktning kommer ske 2026-07-24.

Kontakta mäklaren för mer info.
På G!
Först på Boneo
Fullersta, Huddinge

Granvägen 5

Villa8 rok180 + 601 066 m² tomt

Mäklare

Tjänster

Bolån

Räkna på bolån för Granvägen 5
nordeaAlltid personlig ränta på ditt bolånRäkna här
Jämför bolån från olika banker!
lanekollPersonlig hjälp hela vägen hem!Räkna direkt!
Bostaden du tittar på matchar med 74 personer i BoneoMatch™

Hur många vill köpa din bostad?

Vi matchar din bostad mot över 500 000 köpsugna personer som går på visningar just nu.

Loading...
På G!
Först på Boneo
Fullersta, Huddinge

Granvägen 5

Villa8 rok180 + 601 066 m² tomt

Mäklare